Startuje Liga JAKO Żaków!

1 kwietnia rozpocznie się projekt o nazwie "Liga JAKO Żaków", w którym grać będą zawodnicy z rocznika 2008.
Rozgrywki odbywać się będą w Centrum Sportu, przy ulicy Wandy Rutkiewicz w Opolu, do godziny 9.00 do 12.15. Patronat techniczny nad rywalizacją objął nasz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W lidze wystąpi 9 zespołów z całego województwa opolskiego. Rozegranych zostanie 8. kolejek. Każda z nich toczyć się będzie równolegle, na czterech specjalnie przygotowanych boiskach, a każdy z uczestników rozegra jednego dnia 8 spotkań ("każdy z każdym")!

Mecze trwać będą 16 minut, co da ponad 2 godziny grania w piłkę jednego dnia! - Chcemy dać możliwość grania jak największej liczbie zawodników. Wiemy, że w klubach nie trenuje 8-10, tylko 15-20 zawodników z tego rocznika. Dzieci mają się bawić i cieszyć grą, ale również muszą mieć stworzone warunki do sportowej rywalizacji - mówi Maciej Michniewicz, pomysłodawca całej imprezy.

W rozgrywkach uczestniczyć będą:
1. T.S. Chemik Kędzierzyn
2. MKS Gogolin
3. Spiders Krapkowice
4. MKS Kluczbork
5. Koksownik Zdzieszowice
6. Odra Opole
7. Soccer College
8. UKS Turawa
9. UKP Gol Opole

Terminarz kolejek:
Kwiecień: 1, 8, 22
Maj: 6, 13, 20
Czerwiec: 3.
Ostatnia finałowa kolejka rozegranie zostanie w piątek, 9 czerwca, o godzinie 18.00.

Głównym partnerem ligi jest dostawca sprzętu sportowego, firma JAKO Partner Opole. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, a patronem medialnym została telewizja TVP3 Opole.

Wszystkich zapraszamy  serdecznie do oglądania zmagań młodych piłkarzy i sportowego dopingu swoich piłkarzy!