Liga Minigola zaprasza do Zawady!

Ruszamy z pierwszą edycja Ligi Minigola! Nie będzie to zwykła liga, lecz osiem cyklicznych spotkań, bez udziału sędziów i bez klasyfikacjo końcowej. Nie będzie prowadzona także statystyka bramek i wyników poszczególnych meczów. Ma to być czysta zabawa, w której na pewno nie zabraknie rywalizacji sportowej.

- Każdy zawodnik chce grać w piłkę i wygrywać, ale w naszej "lidze" najważniejsza będzie możliwość stworzenia przedsmaku sportowej rywalizacji dla najmłodszych. Tylko wiele godzin spędzonych na boisku podnosi umiejętności piłkarskie - wyjaśnia trener Maciej Michniewicz.

Liga Minigola w pierwotnej wersji miała być przeznaczona dla chłopców z rocznika 2011 i młodszych, lecz po konsultacji z trenerami zgłoszono drużyny z rocznika 2009, czyli z grup mniej zaawansowanych.

- Te dzieci mają niewielka możliwość grania w turniejach a w ten sposób zostaną im stworzone odpowiednie warunki do tego by miały równe szanse na rozwój, jak rówieśnicy o lepszych umiejętnościach. Cieszymy się, że do rywalizacji zgłosiło się sporo drużyn - precyzuje pan Maciej.

Wszystkie mecze odbywać się będą na boisku LZS Zawada. Pierwsza kolejka rozpocznie się 1 kwietnia, o godzinie 10.00.

Zapraszamy i życzymy wszystkim uczestnikom świetnej zabawy, wielu emocji i dużo uśmiechu!