UKP kontra FA, czyli ciekawy eksperyment sparingowy

Ostatnia sobota przyniosła kolejny sparing z Football Academy Opole, a do rywalizacji stanęli wychowankowie z rocznika 2008. Nie był to jednak typowy mecz towarzyski. Trenerzy obu zespołów zdecydowali się na pewien eksperyment.

- Wyjątkowość tej gierki polegała na tym, że wymieszaliśmy chłopaków. Dodatkowo urządziliśmy sobie opolskie "Gran Derbi".  Mecz był tak widowiskowy, że nie udało nam się zliczyć bramek i stwierdzić jednogłośnie kto wygrał. Grunt to uśmiech i zadowolenie wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania - mówił po meczu trener Maciej Michniewicz.

Dodajmy tylko, że jego drużyna była Barceloną, a ekipa Pawła Bzdęgi reprezentowała Real Madryt. Ci drudzy spisali się zdecydowanie lepiej od oryginały, gdyż wieczorne spotkanie ligi hiszpańskiej przyniosło pogrom Realu 4:0.