UKP Gol wygrał KIA Szic Cup 2017!

Wspaniała atmosfera na trybunach i jeszcze większe emocje na czterech boiskach, specjalnie przygotowanych na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Opolu, to telegraficzne podsumowanie drugiego już turnieju KIA Szic Cup.

Tym razem do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów z Polski oraz goście zza południowej granicy, SFC Opava. Obecność takich klubów jak: Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, GKS Katowice, Odra Opole, Polonia Bytom, Skra Częstochowa, AP Team Gliwice, Olympic Wrocław, czy Ruch Radzionków. nadały imprezie odpowiedniej rangi. Grono to uzupełniły drużyny z Opolszczyzny: Spiders Krapkowice, MKS Gogolin, Soccer College i oczywiście UKP Gol w roli gospodarza.

Na placu gry zaprezentowało się w sumie prawie dwustu zawodników z rocznika 2009 i ich młodsi koledzy. Z dwóch grup 8-zespołowych wyłonieni zostali czterej półfinaliści. W 1/2 Śląsk Wrocław zmierzył się ze Skrą Częstochowa, a SFC Opava z nasza drużyną. Chłopcy z Wrocławia pewnie pokonali Skrę. Opawianie z kolei musieli uznać wyższość naszych wychowanków 6:4, mimo tego, że prowadzili już 4:2. W meczu o 3. miejsce Czesi zagrali świetne zawody i ograli mocną drużynę spod Jasnej Góry.

Wielki finał zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ los skojarzył już nas ze Śląskiem w meczu grupowym. Tam górą byli goście, ale finał napisał całkowicie inna historię. Nasz zespół zagrał na koncertowym poziomie! Już na początku spotkania objął prowadzenie i kontrolował spotkanie do samego końca. Wielki finał zakończył się pewnym zwycięstwem naszych piłkarzy 4:1!

Ogromna radość i łzy szczęścia przyświecały ceremonii wręczenia nagród. Najlepszym bramkarzem turnieju został Tomas Doleźi z SFC Opava, z kolei koronę króla strzelców założył nasz zawodnik Wojtek Szatny (20 goli). Najlepszym zawodnikiem drużyny wybraliśmy Szymona Gradowskiego, który swoją determinacją, walecznością i grą w obronie 1 na 1, nie raz ratował nam skórę. Szymek zaliczył także kilka asyst i sam zdobywał bramki.

- Cała nasza drużyna zagrała wielki turniej, a zwycięstwo dedykujemy głównym sponsorom imprezy, którym są panowie Rajner i Sebastian Szic, reprezentujący firmę KIA Szic z Opola. Bez niej nie doszłoby do drugiej już edycji tego turnieju. Każdy nasz zawodnik zasługuje na wielkie słowa uznania. Nasi wychowankowie pokazali w niedzielę ogromny potencjał. Będziemy się starać ten potencjał rozwijać, tak byśmy mogli się cieszyć ich grą przez długi okres czasu. KIA Szic Cup staje się turniejem nabierającym coraz większego prestiżu. Poziom piłkarski stał na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak poziom organizacyjny, o który zadbali głównie rodzice zawodników naszej szkółki. Bardzo im za to dziękujemy! - podsumował wydarzenia na Oleskiej trener Maciej Michniewicz.

Wielkie podziękowania dla fundatorów nagród:
ZND CE - PAN Raymond van der Lee
BKM. Mannesmann - Pan Dawid Matraszek
Berland Komprachcie - Pan Grzegorz Lachowicz
R.J.Automatyka - Pan Jan Kowalczyk

JAKO partner Opole - Pan Krystian Golec

Podziękowania kierujemy także do:
ELPO - Pan Andrzej Kaczmarczyk
AMT - Pani Agnieszka Turek
Piekarnia Charciarek - Pan Grzegorz Charciarek
TVP3 Opole
MOSiR Opole