UKP Gol 2006 na podium w Grodkowie

3 czerwca chłopcy z rocznika 2006 wzięli udział w V Memoriale Przemysława Grabowskiego w Grodkowie. Upalna, istnie wakacyjna pogoda bardziej zachęcała do wypoczynku nad wodą niż do gry w piłkę.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy, w których rywalizowaliśmy systemem „każdy z każdym” (mecz 12 minut). Po tej fazie utworzono dwie grupy: „Ligę Mistrzów” i „Ligę Europy”. Nasza drużyna awansowała z 3.  miejsca z najlepszym bilansem do grupy „Ligi Mistrzów”, czyli tej mocniej obsadzonej.

- Turniej ten był bardzo "szarpany" w naszym wykonaniu, mecze lepsze przeplatane były gorszymi, podobnie było z poszczególnymi fazami meczów. Zawodnicy nie ustrzegli się prostych błędów, gdzie we wcześniejszych potyczkach turniejowych popełniali ich bardzo mało, a ich gra była powtarzalna i konsekwentna. Niektóre akcje były jednak przepiękne i efektowne, gdzie pokazywali, że ich poziom sportowy jest na bardzo wysokim poziomie. Dwie godziny czystej gry wpłynęły oczywiście na rozwój chłopców, na polepszenie ich umiejętności piłkarskich i dostarczyły nam kolejnego cennego doświadczenia boiskowego - opiniuje swych podopiecznych trener Rafał Watras.

Pomimo tak nierównej gry UKP Gol zajął ostatecznie 2. miejsce. Najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie został wybrany Marcin Bajsarowicz. Najlepszym piłkarzem całego turnieju został Kacper Przybysz. Brawo dla wyróżnionych oraz całej drużyny za dobrą postawę w tak ciężkich warunkach pogodowych! Podziękowania także dla rodziców za pomoc, wsparcie chłopaków oraz doping!

UKP 2006: Mateusz Kostur, Michał Demski, Kacper Przybysz, Maciej Klim, Nikodem Lipp, Mateusz Pilarczyk, Maciej Ratajczak, Marcin Bajsarowicz, Dominik Kołodziej.