Liga JAKO Żaków zakończyła rozgrywki

Dobiegły końca rozgrywki Ligi JAKO Żaków. Ostatnią, ósmą kolejkę rozegraliśmy na głównej płycie w opolskim Centrum Sportu. Zgromadzona na trybunach publiczność była świadkiem wydarzenia, które na pewno utkwi w pamięci wielu dzieciakom biorącym udział w tej imprezie.

Parę minut przed godziną 18.00 oficjalnie przywitaliśmy wszystkie zespoły. Po krótkim przedstawieniu drużyn wszyscy zawodnicy przykleili swoim rodzicom specjalne naklejki z napisem "RESPECT". Było to podziękowanie za wspaniałą postawę wszystkich kibiców, którzy przez ostatnie tygodnie wspaniale dopingowali swoich piłkarzy, przestrzegając przy tym zasad Fair Play oraz budując pozytywną atmosferę całej ligi.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach A i B. Grupa A miała wyłonić mistrza rozgrywek, natomiast w grupie B toczyła się rywalizacja o miejsca 5-8. Każdy z meczów stał na bardzo wysokim poziomie. Mogliśmy oglądać wspaniałe bramki, świetne interwencje bramkarzy, doskonałe dryblingi. Do tego wszystkiego należy dodać niesamowitą ofiarność w grze obronnej, która nie raz ratowała bramkarzy przed utratą gola.

Każda z drużyn rozegrała 60 meczów łącznie spędzając na boisku łącznie 1150 minut. Jest to naprawdę ogromna wartość dla wszystkich grających zawodników i z kolejki na kolejkę było widać, że poziom gry rośnie. Te cenne minuty przyczynią się do lepszego rozwoju młodych piłkarzy.

Klasyfikacja końcowa:

1. Spiders Krapkowice
2. UKP Gol Opole
3. MKS Kluczbork
4. Odra Opole
5. Soccer College Łubniany
6 MKS Gogolin
7. T.S. Chemik Kędzierzyn
8. UKS Turawa
9. Koksownik Zdzieszowice

Najlepszym strzelcem rozgrywek został Ksawery Chatkiewicz z MKS-u Kluczbork z dorobkiem 70 goli!

Wielkie podziękowania za wsparcie turnieju i ufundowanie nagród kierujemy do następujących podmiotów:

Jako Partner Opole i pan Krystian Golec
Pawlak Security i pan Grzegorz Pawlak
KIA Szic - Rajner i Sebastian Szic
AMT i pani Agnieszka Turek
za wsparcie turnieju i ufundowanie nagród.

Liga JAKO Żaków rozgrywana była pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego, pana Andrzeja Buły, który ufundował medale oraz puchary dla wszystkich uczestników.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. W tej lidze nie było przegranych, każdy jest zwycięzcą, zawodnicy, trenerzy i oczywiście rodzice.

fot. (Mirosław Szozda / http://ukpgol.pl/)

Powiązana galeria: