Kia Szic Euro Cup 2016: To był Wielki turniej!

- Jestem strasznie zmęczony, ale bardzo szczęśliwy. Nie uczestniczyliśmy jeszcze w tak świetnie zorganizowanym turnieju, mówili mi trenerzy zespołów, które zaprosiliśmy na Kia Cup. Nich to będzie nagrodą za wysiłek, jaki włożyliśmy w tę imprezę i dobrym prognostykiem na przyszłość, że warto brać się za takie przedsięwzięcia - mówił w niedzielny wieczór trener koordynator UKP Gol Maciej Michniewicz.

W niedzielę już wczesnym przedpołudniem na Oleskiej zrobiło się kolorowo. Do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów, w tym trzy z zagranicy, cztery z Opola, dwa z Częstochowy oraz reprezentanci Górnego i Dolnego Śląska. Drużny rozstawiono w dwóch grupach.

Banik I Ostrava
FA Opole
MKS Gogolin
FC Viktoria Berlin
Zagłębie Sosnowiec
Skra Częstochowa
MKS Kluczbork
GKS Katowice

UKP Gol I Opole
UKP Gol II Opole
Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław
Odra Opole
Rodło Opole
Raków Częstochowa
Banik II Ostrava

Rywalizacja okazała się bardzo zacięta, ponieważ do strefy finałowej awansowały jedynie po dwa zespoły z każdej grupy, ostatecznie Banik I i Skra z grupy A oraz Śląsk i Raków z grupy B. Poziom sportowy był bardzo wysoki, padało mnóstwo goli, a niektóre spotkania były bardzo dramatyczne.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawiła się następująco: Śląsk Wrocław, Banik I Ostrava, Skra Częstochowa, Raków Częstochowa. Zwycięzcom nagrody wręczali: główny sponsor turnieju Rajner Szic, wiceprezydent Opola Marcin Rol, naczelnik Wydziału Sportu UM Opola Honorata Krysiewicz oraz dyrektor TVP3 Opole Mateusz Magdziarz.

Imprezę swym patronatem objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz Prezydent Miasta Opola, którzy ufundowali puchary i medale. Całość w roli spikera perfekcyjnie poprowadził Jakub Biel z TVP3 Opole.

Klub UKP Gol serdecznie dziękuję wszystkim partnerom biznesowym oraz osobom prywatnym, a w szczególności rodzicom naszych wychowanków za pomoc i wkład pracy włożony w przygotowanie tego wspaniałego turnieju!