Berlina nie zdobyli, ale co to był za wyjazd!

Berlina nie zdobyli, ale co to był  za wyjazd!

W miniony weekend nasi chłopcy z rocznika 2008 i młodsi, wybrali się na turniej do Berlina na J.S Security U9 Herbst-Cup 2016. Zaproszenie otrzymaliśmy od trenera tamtejszej Viktorii Adama Tesmera, który gościł w Opolu podczas naszego majowego KIA Euro Cup.

W imprezie wzięło udział 20 zespołów z Niemiec, Polskę reprezentowały Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin i oczywiście my. Na turniej UKP Gol wyjechał już w piątek, w południe, aby jego wychowankowie mogli się spokojnie wyspać i od 10.00 rano przystąpić do rozgrywek. Rywalizowaliśmy na 4 boiskach, grając sześciu zawodników w polu plus bramkarz.

Rozegraliśmy dziesięć 12. minutowych spotkań i żeby cokolwiek w Niemczech osiągnąć, w każdym meczu musieliśmy grać na "110 procent".

- To była bardzo wyrównana rywalizacja. Wyniki 1-0, 1-1, 2-1, świadczą tylko o tym, jak wyrównany był poziom tego turnieju. Na przykład z Fortuną Chemnitz, która zajęła ostatecznie 3. miejsce wygraliśmy 2-1, by polec z Herthą Berlin 6-0, zresztą taka porażka akurat ujmy nie przynosi - dzieli się refleksjami trener Maciej Michniewicz.

Najmłodsi adepci drużyny z Bundesligi wygrali cały turniej. Możliwość występu w takiej imprezie, to dla nas wielki prestiż, a dla zawodników UKP Gol ogromne wyróżnienie. - Oglądając już na spokojnie niektóre fragmenty naszych meczów, które nagrał pan Józef (rodzic) można zobaczyć, że nasi chłopcy prezentują naprawdę wysoki poziom umiejętności. Kilka zagrań stało na naprawdę bardzo wysokim poziomie biorąc pod uwagę fakt, że to dopiero 8 i 9 latkowie - dodaje szef naszego klubu.

Piękne chwile, to nie tylko zwycięstwa, ale także postawa chłopaków w stosunku do kolegów z drużyny. Wielkiego pecha podczas zawodów miał solenizant tego dnia - Franek, który nie mógł grać w dalszej części z powodu kontuzji. Na rozpoczęcie turnieju wszyscy zaśpiewaliśmy mu popularne "Sto lat!". Reakcja chłopców przed ostatnim meczem była naprawdę godna podziwu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wychodzą na boisko wygrać dla Franka i dali temu wyraz bardzo głośnym okrzykiem. Była to postawa godna mistrzów!

- Wszystkie rozegrane spotkania, to ogromna wartość i wielkie doświadczenie dla naszych piłkarzy. Kierujemy serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc okazaną przy organizacji tego wyjazdu. Za wspaniałą postawę w trakcie jego trwania należą im się także wielkie brawa - kończy trener Maciej.

UKP Gol Opole 2008: Wojtek, Jasiu, Dawid, Franek, Olo, Wojtas, Kondi, Misiek, Marcin, Oski, Antek.

Podziękowania specjalne.
UKP Gol szczególnie dziękuje firmie Arnold Busy z Opola za udostępnienie środka transportu (busa), którym mogliśmy podróżować na zagraniczny turniej.

Powiązana galeria: